מאגר ידע מג'נטו

האצת אתרי מג'נטו - הפעלת Cache ברמת השרת

Cache הינו זכרון מטמון הצובר נתונים אשר נאספו לאחר ביצוע פעולות מסוימות באתר, כמו פתיחת דפים באתר, מילוי טפסים וכדומה. ה- Cache מאפשר לגולש באתר לגשת לאותם נתונים שנאספו, מבלי להמתין ליצירתם שוב, כלומר הגישה של הגולש לנתונים תהיה מהירה יותר בזכות שמירתם בזיכרון המטמון.
 
LiteMage Cache הינו פלאגין רב עוצמה עבור אתרי מג'נטו ותפקידו להאיץ את מהירות הטעינה של דפי האתר. הפלאגין פועל באינטגרציה עם LS Cache בשרת אחסון מג'נטו ולמעשה מאיץ את מהירות הטעינה של דפי חנות מג'נטו על ידי הפיכתם מדינאמיים לסטאטיים במישור זיכרון המטמון. מאפייני הפעולה העיקריים של הפלאגין הינם: הדף הראשי ובלוקים לנראות ציבורית עוברים לזיכרון המטמון פעם אחת ומוצגים לכל מי שנכנס לאתר, הצגת מספר בלוקים בכל שאילתא לדף מאפשרת לצמצם את זמן הטעינה של דף הכולל בלוקים רבים, תמיכה בחנויות מרובות תחת אותו דומיין, תמיכה בפונקציות שונות של תפריטים ותמיכה בעגלת קניות מבוססת Ajax.
 
במדריך זה של Jetmag אחסון אתרים, נסביר את אופן ההתקנה האוטומטית של פלאגין LiteSpeed / LiteMage להאצת אתרי מג'נטו ואת אופן ההתקנה הידנית של הפלאגין באמצעות SSH.
  

הפעלת LS Cache בשרת אחסון מג'נטו

ניגש לפאנל ניהול אחסון האתר cPanel ותחת רובריקת JETSITES, נמצא את האייקון LS Cache ונלחץ עליו:
האצת אתרי מג'נטו - הפעלת Cache ברמת השרת
 
 
 
נקבל מסך בשם: JetSites Light Speed Cache ובו נראה (משמאל לימין) את שם הדומיין, הנתיב שלו במערכת ניהול האחסון, ציון טקסטואלי שהפלאגין אינו מותקן באתר. מתחת לעמודה LS Cache Plugin נלחץ על הקישור Click to Install:
האצת אתרי מג'נטו - הפעלת Cache ברמת השרת
 
 
יש להמתין כ-5 דקות לביצוע התקנת הפלאגין. במהלכן אין לבצע פעולות כלשהן ב- cPanel לרבות העלאת קבצים. בסיום ההתקנה תתקבל הודעה שהפלאגין הותקן והוא בסטטוס פעיל:
האצת אתרי מג'נטו - הפעלת Cache ברמת השרת
 
 
ניכנס לפאנל ניהול אתר מג'נטו: Stores - Configuration - Advanced - System ונפתח את אופציית Full Page Cache. נוכל לראות כעת שאפליקציית ה- Cache הפעילה באתר מג'נטו הינה LiteMage Cache in LiteSpeed WeServer:
האצת אתרי מג'נטו - הפעלת Cache ברמת השרת
 
 
 
על מנת לוודא כי הפלאגין אכן מבצע את פעולת ה- Cache באתר מג'נטו, ניכנס לאתר עצמו ונבדוק את ה- Header באמצעות כלי Inspect. במידה ונראה X-LiteSpeed-Cache: hit,litemage נוכל להיות בטוחים שהפלאגין פועל באתר מג'נטו: 
האצת אתרי מג'נטו - הפעלת Cache ברמת השרת
 

פלאגין LiteSpeed / LiteMage להאצת אתרי מג'נטו - התקנה ידנית באמצעות SSH

על מנת לבצע התקנה ידנית של הפלאגין, יש לוודא כי קיימת בידיכם אפשרות גישת SSH. נבצע התחברות דרך תוכנת SFTP ייעודית המאפשרת שימוש באופציית שורת קוד:
האצת אתרי מג'נטו - הפעלת Cache ברמת השרת
 
 
להלן סדר הפקודות אותן יש להזין בשורת הקוד (ניתן להעתיק את הפקודות ולהדביק אותן בשורת הקוד באמצעות קליק ימני של העכבר):
 
 
 1. cd public_html
 2. php bin/magento deploy:mode:set developer
 3. composer require litespeed/module-litemage
 4. להורדת הפלאגין מ- GitHub לחצו כאן
 5. העלו את הפלאגין לתיקייה חדשה: app/code/Litespeed/Litemage. לאחר ההעלאה יש לפרוס את הקבצים בתיקייה.
 6. chmod 700 bin/magento
 7. php bin/magento module:enable Litespeed_Litemage
 8. php bin/magento setup:upgrade
 9. php bin/magento setup:di:compile
 10. משתמשי מג'נטו 2.0.5 או גירסאות מוקדמות יותר, או בעלי מג'נטו מרובה חנויות - יש להריץ את הפקודה: php bin/magento setup:di:compile-multi-tenant
 11. php bin/magento deploy:mode:set production
 12. אחסון PHP בגירסה 7 מתחת לגירסה 7.0.6 עלולים להיתקל בשגיאת PHP. יש להריץ את הפקודה: rm var/di/relations.ser
 
נפתח את קובץ htaccess של אתר מג'נטו בתיקיית השורש:
האצת אתרי מג'נטו - הפעלת Cache ברמת השרת 
 
 
 
נוסיף לקובץ htaccess של מג'נטו אשר בתיקיית השורש, את הסקריפט: 
 
<IfModule LiteSpeed>
LiteMage on
</IfModule>
 
האצת אתרי מג'נטו - הפעלת Cache ברמת השרת
 
 
 
כפי שהוסבר בתחילה, לבדיקה: ניכנס לפאנל ניהול אתר מג'נטו: Stores - Configuration - Advanced - System ונפתח את אופציית Full Page Cache. נוכל לראות כעת שאפליקציית ה- Cache הפעילה באתר מג'נטו הינה LiteMage Cache in LiteSpeed WeServer.
 
על מנת לוודא כי הפלאגין אכן מבצע את פעולת ה- Cache באתר מג'נטו, ניכנס לאתר עצמו ונבדוק את ה- Header באמצעות כלי Inspect. במידה ונראה X-LiteSpeed-Cache: hit,litemage נוכל להיות בטוחים שהפלאגין פועל באתר מג'נטו.