אחסון אתרים מג'נטו cloudlinux

אחסון אתרים מג'נטו CloudLinuxמאמר זה באתר Jetmag אחסון אתרים מיועד ללקוחות אחסון מג'נטו אשר מאחסנים את האתר או את האתרים שלהם בשירות אחסון אתרים שיתופי. מערכת CloudLinux מיועדת לשימוש בשרתי אחסון אתרים שיתופי וערכה העיקרי מתבטא בזמינות גבוהה יותר של שרתי אחסון האתרים, בירידה משמעותית בצורך לאתחל את שרתי האחסון וכן, בהפחתה משמעותית של הצורך בהשהיית חשבונות משתמשים אשר גורמים בפועל לניצול חריג של משאבי שרת אחסון האתרים השיתופי.
 
כבעלי אתר מג'נטו אנו מצפים שמערך אחסון האתרים השיתופי עליו אנו מנויים, יפעל בזמינות הגבוהה ביותר של 99.9%. אנו מודעים לכך שאתרים נוספים מאוחסנים יחד עם אתר המג'נטו שלנו ואין אנו רוצים להיתקל במצב בו אתר או אתרים אחרים במערך אחסון האתרים השיתופי, ישפיעו אפילו במעט על תפקוד האתר שלנו. במידה ואתר אחר במערך אחסון האתרים השיתופי צורך משאבי זיכרון, או משאבי מעבד, או שניהם - גבוהים ושרת האחסון השיתופי עלול להיות בלתי זמין בעקבות זאת, אנו מצפים מחברת אחסון האתרים לנטר מצבים מעין אלו ולמנוע מהם להשפיע על יתר האתרים, אפילו על ידי השבתת האתר החריג. זהו הרעיון המרכזי במערכת CloudLinux הפועלת בשרתי אחסון האתרים השיתופי של חברת Jetmag: מערכת זו מאפשרת ניטור פעילות חריגה של אתרי אינטרנט, להתריע בפניהם בדבר המצב החריג ואף להשבית אותם, על מנת שפעילות אתר המג'נטו שלכם לא תינזק והזמינות שלו תישאר 99.9%.
 

יתרונות השימוש במערכת CloudLinux לאחסון אתרי מג'נטו:

  • סיבה נפוצה לנפילת שרתי אחסון אתרים שיתופי היא במצב בו משתמש אחד בשרת גורם להאטת כלל חשבונות המשתמשים בשרת. מערכת ניהול האחסון cPanel בשילוב מערכת CloudLinux מקצה משאבים ייחודיים לכל חשבון משתמש, באופן שחשבון זה לא יגרום להפרעה או האטה של חשבונות מתארחים נוספים בשרת השיתופי ובכך, מהווה תוספת משמעותית לשיפור יציבות שרת אחסון אתרי המג'נטו באמצעות הפחתת המשאבים אותם יכול כל משתמש לצרוך.
  • טכנולוגיית CloudLinux פועלת ב-2 מישורים: 1). כימוס – אינקפסולציה של כל חשבון, כך שחשבון אחד לא יוכל לגשת או אפילו לראות מידע של חשבון אחר. 2). ניטור ומניעה של התקפות על השרת. שילוב שתי פעולות אלו מונע מפצחנים לעבור מחשבון אחד למישנהו, גם במידה ועלה בידם לפרוץ לחשבון. טכנולוגייה נוספת של CloudLinux, מנטרת את בסיסי הנתונים בשרת השיתופי. במקרה של למשל שאילתא פגומה לאחד מבסיסי הנתונים הגורמת ללולאה אינסופית, הדבר עלול להאט את השרת ואף לגרום לניפלתו. במקרה זה תזהה המערכת את החשבון הבעייתי ותמנע ממנו להשפיע על פעילות שאר בסיסי הנתונים בשרת. פעולה זו משרתת גם את האמור קודם לכן בעניין הגברת יציבות השרת השיתופי וכן, עושה רבות לתגבור האבטחה של שרת האחסון השיתופי.
  • מערכת ניהול אחסון אתרים cPanel בשילוב CloudLinux מאפשר למתארחים בשרת השיתופי גמישות בבחירת גירסת ה- PHP בחשבון שלהם, כאשר לכל גירסת PHP ניתן לשייך אפליקציות שונות. גם כאן היתרון הינו בכך שכל חשבון יכול להגדיר לעצמו את גירסת ה- PHP בה הוא רוצה לעבוד, ללא תלות או קשר עם חשבונות משתמשים אחרים. הדבר מהווה יתרון עבור אחסון אתרי מג'נטו בגירסאות שונות.
  • מערכת CloudLinux מבטלת את הצורך של חברת אחסון האתרים בהפעלה של משאבים מרובים ומיותרים ולהתרכז בפתרונות ותמיכה בחשבונות ספציפיים ובצרכים שלהם וכך מגדילה את היעילות והנצילות של השרת השיתופי.
  • חיזוק הקרנל (קרנל = ליבת מערכת ההפעלה של השרת): עדכוני אבטחה המתבצעים על ידי חברת אחסון האתרים לא יגרמו להשבתת השרת השיתופי מכיוון ש- CloudLinux מאפשרת התקנת עדכונים ללא צורך באתחול השרת. כמו כן, מגבירה CloudLinux את האבטחה של הקרנל באופן שבו כל עדכון אבטחה מותקן אוטומטית ולא ניתן לדלג על עדכוני אבטחה. עובדה זו מהווה מבחינת בעלי אתרי מג'נטו מקור לשקט נפשי בדבר אבטחת שרת האחסון השיתופי ובדבר העובדה שעדכוני אבטחה לא יפריעו לזמינות האתר ברשת.