חדשות מג'נטו

מג'נטו - בדיקות מהירות טעינה על פי גוגל Lighthouse

בעלי אתרי מג'נטו, בדומה לבעלי אתרים אחרים מבוססים מערכות ניהול תוכן, בודקים את ביצועי אתרי מג'נטו באמצעות כלים שונים, לרבות בדיקת מהירות טעינת דפי אתר מג'נטו באמצעות הכלי של גוגל: PageSpeed Insights. עד כה, הסתמך גוגל על מספר כלי ביצועים על מנת להעריך את ביצועי אתרים, כלים כגון: PageSpeed Insights, WebPageTest, Test My Site, Chrome Developer Tools ו- Lighthouse. הבעיה העיקרית של שימוש בכלים שונים למדידת ביצועי אתרים הינה בעיקר לנוכח העובדה שהם מייצרים המלצות שונות אשר לא תמיד קל ליישם באתר.
 
הבשורה הטובה לבעלי אתרי מג'נטו וכן עבור בעלי אתרים אחרים מבוססי מערכות ניהול תוכן, היא ביישום המשותף של גוגל עם Lighthouse לכלי אחיד לבדיקת ביצועי אתרים. כמו כן, ההתמקדות של גוגל ביישום משולב זה הינה בעיקר עבור מפתחי אתרים ובעלי ידע טכני אשר בידם כבר בסיס טוב לשיטות עבודה מומלצות לשיפור זמן טעינת דפי האתר והאצת האתר.
 
Lighthouse הינה מערכת קוד פתוח, כלי אוטומטי לשיפור איכות דפי אתרים, אותה ניתן להריץ עבור כל דף אינטרנט, ציבורי או פרטי. הכלי מספק ביקורות ביצועים, נגישות ויישומים מתקדמים. ניתן להפעיל אותו ישירות מתוך כלי הפיתוח של דפדפן כרום לקבלת דוח ביצועים של כל דף באתר. לכל ביקורת מצורף מסמך המסביר את חשיבות הביקורת וכיצד לתקן אותה. מעתה ואילך, ה- PageSpeed Insights החדש של גוגל מחייב בעלי אתרי מג'נטו להתאים את אופן ההתייחסות לציוני ביצועי ולפרש את הביקורת על מיטוב ביצועי דפי אתרי מג'נטו.

להלן דוגמא לתהליך בדיקת ביצועי האתר מתוך כלי הפיתוח של דפדפן כרום:

תהליך בדיקת ביצועי האתר מתוך כלי הפיתוח של דפדפן כרום
 
 

להלן דוגמא לתוצאות המוצגות לאחר בדיקת ביצועי האתר:

דוגמא לתוצאות המוצגות לאחר בדיקת ביצועי האתר