חדשות מג'נטו

מג'נטו - גירסה חינמית או בתשלום

מג'נטו קיימת בשלוש גירסאות של מוצר הליבה. שמות הגירסאות השתנו במהלך השנים האחרונות, כך ששני המוצרים המוכרים כ"מגנטו אנטרפרייז "ו"קהילת מג'נטו" נקראים כיום "מג'נטו מסחר" ו- "מג'נטו קוד פתוח", בהתאמה. המוצר השלישי הוא חדש עבור מג'נטו 2 והוא נקרא "מג'נטו מסחר ענן".
 
מג'נטו קיימת בשלוש גירסאות של מוצר הליבה. שמות הגירסאות השתנו במהלך השנים האחרונות, כך ששני המוצרים המוכרים כ"מגנטו אנטרפרייז "ו"קהילת מג'נטו" נקראים כיום "מג'נטו מסחר" ו- "מג'נטו קוד פתוח", בהתאמה. המוצר השלישי הוא חדש עבור מג'נטו 2 והוא נקרא "מג'נטו מסחר ענן". במונחים של רישוי, ההבדל העיקרי בין מג'נטו קוד פתוח, מג'נטו מסחר ומג'נטו מסחר ענן, הוא פשוט למדי. מג'נטו קוד פתוח הוא פלטפורמת מסחר מקוון אותה ניתן להוריד בחינם ולאחסן בשרת אחסון אתרים כמו כל מערכת ניהול תוכן. כמו כן, מג'נטו בונה יותר תכונות למוצר הדגל שלה: מג'נטו מסחר או מג'נטו מסחר ענן, אשר מתארח על ידי מג'נטו בשרתי AWS. 
 
ההחלטה העיקרית הינה האם לבחור בין מג'נטו קוד פתוח בחינם או לשלם את דמי הרשיון של מג'נטו מסחר / ענן. קיים הבדל גם בתכונות של מג'נטו בשתי הגירסאות, חיפוש למשל: מערכת החיפוש בחנויות מג'נטו קוד פתוח אינה מתוחכמת ויעילה כמו מערכת החיפוש בחנויות מג'נטו מסחר / ענן. הבדלים נוספים בין מג'נטו קוד פתוח למג'נטו מסחר / ענן ניתן למצוא בכלים דיאגנוסטיים - כלי ניתוח חכמים הקיימים בגירסת מג'נטו בתשלום וכן שמירת דף שם במטמון, תזמון פרסום תכנים, פונקציונליות B2B המאפשרת ניהול חנויות מרובה וזכיינות, כלי שיווק חכמים ומתקדמים, עריכת תוכן באמצעות עורך WYSIWYG וכמובן - תמיכה טכנית ייעודית שלא באמצעות קהילת מג'נטו.