חדשות מג'נטו

בדיקת SSL באתר מג'נטו

שימוש בתעודת SSL באתר מג'נטו הכרחית עבור ביצוע רכישות מקוונות ולצורך שמירה על הצפנת התעבורה שבין לקוחות האתר לבין שרת אחסון האתר ובסיס הנתונים שלו. אולם לא כל תצורות ה- SSL באתרי מג'נטו זהות וכאשר קיימת מגמה להגדלת השימוש ב- SSL, יש לוודא כי אתר מג'נטו אכן עושה שימוש בתעודת SSL תקנית. במאמר זה נציג מספר כלים המספקים דוח SSL מהיר עבור אתרי אינטרנט בכלל ועבור אתרי מג'נטו בפרט.
 
 
אתר SSL Shopper מספק תוצאות במהירות רבה. האתר מדווח על בדיקות SSL הרלוונטיות ביותר עבור משתמשי מג'נטו: כתובת ה- IP שתחתיה מאוחסן האתר, סוג השרת, מאשר אם תעודת ה- SSL הותקנה כראוי, מי הנפיק את תעודת ה- SSL, כמה זמן עד שתוקף האישור יפוג, או אם למעשה הוא פג תוקף, אילו שמות מארחים נכללים באישור ואם האישור מהווה תו כללי, המספר הסידורי של האישור ואלגוריתם ההצפנה שבשימוש. יש לציין כי הבדיקה הזו מבוצעת עם תוצאות מטמון ויש לבקש בדיקה חדשה ללא שימוש במטמון.
 
דוגמא לתוצאת בדיקת SSL באתר SSL Shopper:
 
דוגמא לתוצאת בדיקת SSL באתר SSL Shopper
 
בודק אישורי SSL של Godaddy מציג תוצאות דומות מאוד לתוצאות הבדיקה של אתר SSL Shopper, אך מעט איטיות יותר. בודק אישורי SSL של Godaddy מציע דוח נקי ופשוט יותר לקריאה ומספק תוצאות ללא מטמון המקילות על פתרון בעיות.
 
דוגמא לתוצאת בודק אישורי SSL של Godaddy:
 
דוגמא לתוצאת בודק אישורי SSL של Godaddy
 
אתר Qualys SSL Labs מספק פירוט רב יותר, בייחוד דירוג כללי: ציון A + עד F. פרטים נוספים המתקבלים בבדיקה: אם נעשה שימוש ב- OCSP Stapling, אם האישור בוטל, אילו דפדפנים סומכים על תצורת SSL זו, אילו פרוטוקולים מופעלים וגם מושבתים, מדגישים את התוצאות בירוק כדי לאשר את השיטה הטובה ביותר. Qualys מספק גם כמה מדריכים המסייעים בהבנה של דוחות בדיקת SSL. משך הבדיקה ארוך יותר מאשר בשני האתרים שהוצגו לעיל.
 
דוגמא לתוצאת בדיקת SSL באתר אתר Qualys SSL Labs:
 
דוגמא לתוצאת בדיקת SSL באתר אתר Qualys SSL Labs
 
בודק ה- SSL של Immuniweb כולל את פרטי הכלים שהוזכרו לעיל, אך גם נותן ציון פשוט וכן מציין אם תצורת ה- SSL של האתר תואמת PCI. בודק ה- SSL של Immuniweb  מספק קישור ייחודי לדוח, כך שקל להשוות דוחות קודמים.
 
דוגמא לתוצאת בדיקה מתוך בודק ה- SSL של Immuniweb:
 
דוגמא לתוצאת בדיקה מתוך בודק ה- SSL של Immuniweb
 
 
מומלץ לכל בעלי אתרי מג'נטו ולקוחות חנויות מג'נטו לבצע בדיקות תקינות תעודת ה- SSL המותקנת באתר המסחר, על מנת לוודא כי התעבורה שבין המשתמשים לאתר הינה מוצפנת וכי השארת פרטים באתר אינה חשופה למתקפות מסוג "Man in The Middle".